logo-samandehi

سیاست های خریدار و فروشنده

سیاست های خریدار و فروشنده

“سیاست های خریدار و فروشنده” در قالب قوانین و یک سند الکترونیکی و به عنوان قرارداد الکترونیکی (سند قانونی بین خریدار، فروشنده و همکالا)، جهت مشخص نمودن رویه ها و قوانین و مقررات در این سایت تنظیم شده است. تمامی مطالب و فعالیت های سایت همکالا مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است،  همچنین هرگونه استفاده و فعالیت کاربر یا فروشنده در هر قسمتی از سایت، به منزله پذیرش قوانین مذکور، قوانین مرتبط با سایت و آگاهی از نحوه استفاده از خدمات همکالا می باشد.

پذیرش سیاست های خریدار و فروشنده نیازمند هیچگونه امضای فیزیکی، الکترونیکی و یا دیجیتال نمی باشد.

لطفاً قبل از استفاده یا ثبت نام در سایت همکالا و یا دسترسی به بخش ها، اطلاعات یا خدمات از طریق سایت، این شرایط را با دقت بخوانید. اگر موافق پذیرش این شرایط نیستید، لطفاً از سایت همکالا استفاده نکنید.

این قرارداد به طور رسمی تعیین کننده قوانین و رفتار مابین خریدار و فروشنده بوده و طرفین ملزم به پذیرش و اجرای آن می باشند.

وب سایت همکالا یک پلت فرم الکترونیکی در قالب یک بازار الکترونیک و واسطه ای است که هدف آن تبلیغ، نمایش و ارائه محصولات برای فروش می باشد. در نظر داشته باشید که استفاده از خدمات همکالا و ثبت سفارش به معنای پذیرفتن تمامی شرایط و قوانین همکالا از سوی کاربر و فرونده می باشد.

خریدار

خریدار به کاربر یا شخصی اطلاق می شود که به وسیله سیستم خانگی و یا تلفن همراه خود، از طریق سایت اصلی یا یکی از زیرمجموعه های سایت همکالا به آدرس  www.hamkala.com و به واسطه نمایش محصولات مختلف اقدام به انتخاب و خرید از سایت می کند.

فروشنده

فروشنده به فردی(اعم از حقیقی و حقوقی) اطلاق می شود که اقدام به ارائه خدمات، محصولات و سفارشات ویژه نموده و هزینه آن را دریافت می کند. فروشنده در این سایت شخصیت حقوقی همکالا بوده و در قبال خدمات خود مسئولیت دارد.

توجه داشته باشید تمامی قوانین مندرج در سایت همکالا برای کاربر، خریدار و فروشنده به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم صدق کرده و گروه های مذکور ملزم به پذیرش و اجرای آن ها هستند.

اگر با پذیرش شرایط و قوانین مندرج همکالا مخالفید لطفاً هیچگونه فعالیت و یا تلاشی برای خرید از این سایت انجام ندهید.

قوانین مندرج در سایت  ممکن است در گذر زمان تغییر کنند، همکالا از خریداران و فروشندگان درخواست می کند به صورت مداوم پیگیر تغییرات انجام شده باشند و آنرا یکی از وظایف مهم استفاده کنندگان از سایت به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم می داند.

همکالا درخواست می کند به طور منظم از وب سایت دیدن کنید تا آخرین تغییرات در شرایط ارائه، نمایش و خرید و فروش را مشاهده کنید.

پیشنهاد و پذیرش محصول

خریدار پس از انتخاب در صورتی که موافق خرید محصول باشد اقدام به ثبت سفارش و یا پرداخت می کند. خریدار با ثبت و یا پرداخت سفارش، تمامی قوانین سایت و یا قوانین و شرایط  ثابت و یا متغیر را می پذیرد. شرایط هر محصول در صفحه جزئیات آن نمایش داده شده و قابل مشاهده است.

خریدار به طور مستقیم و یا غیر مستقیم می پذیرد که همکالا در هر زمانی با توجه به شرایط، مدارک و صلاحدید، دسترسی و یا استفاده از سایت را برای اشخاص مذکور محدود و یا مسدود کرده و ارائه، نمایش، پذیرش و انجام سفارشات خاصی را لغو کند.

محصول (ها)

همکالا به حقوق مالکیت معنوی تمام اشخاص احترام می گذارد. اگر بر این باورید که حقوق مالکیت معنوی و فکری شما به هر دلیلی نقض شده است توسط ارسال ایمیل این موضوع را به همکالا گزارش دهید.

موجودی، خدمات، پیشنهادات و قیمت های محصولات نمایش داده شده در سایت می تواند بدون اطلاع قبلی به همکالا و یا خریدار، توسط فروشنده تغییر کند و یا شرایطی پیش آید که سفارش بعد از اتمام موجودی، تهیه شده و برای خریدار ارسال شود.

اگر سفارش توسط خریدار ثبت و پرداخت شده باشد و از طرف فروشنده و یا همکالا لغو شود، مبلغ پرداخت شده به خریدار عودت داده خواهد شد.

تمامی محصولات ارائه داده شده توسط فروشنده باید مطابق با قوانین خرید و فروش کالا در کشور و مندرج در وبسایت همکالا باشند و شامل هزینه های پرداخت نشده مصوب و یا به صورت غیرقانونی نباشند.

محصولات ارائه شده در سایت شامل توضیحات کافی و لازم بوده و اطلاعات آن به صورت واقعی ارائه می شود.

سیاست های قیمت گذاری

موجودی، خدمات، پیشنهادات و قیمت های محصولات نمایش داده شده در سایت می تواند بدون اطلاع قبلی به خریدار توسط فروشنده تغییر کند و یا به دلایل فنی قیمت نمایش داده شده و یا ثبت شده به صورت اشتباه نمایش داده شود. این تغییرات در اسرع وقت توسط همکالا شناسایی و تصحیح خواهند شد. در صورت بروز چنین مشکلاتی همکالا و یا فروشنده می توانند از پذیرش و یا ارسال سفارش اجتناب کنند، در صورت پرداخت وجه سفارش، وجه پرداختی توسط همکالا به خریدار عودت داده خواهد شد.

تمامی قیمت ها شامل مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود مگر اینکه همکالا خلاف آنرا اطلاع رسانی کند.

لغو سفارش

لغو سفارش توسط همکالا:

ممکن است سفارشاتی وجود داشته باشد که فروشنده قادر نباشد آن ها را به خریدار تحویل دهد، در این صورت همکالا می تواند سفارشات مذکور را با هماهنگی و اطلاع رسانی به خریدار لغو نمایند. برخی از این شرایط عبارتند از: عدم دسترسی به محصول، مقادیر سفارشات و یا اشتباهات فنی در قیمت گذاری و اطلاع رسانی جزئیات محصول. فروشنده همچنین ممکن است قبل از پردازش هر سفارش، نیاز به تأیید یا دریافت اطلاعات اضافی از طرف خریدار داشته باشد.

اگر سفارش بعد از پرداخت وجه لغو شود، همکالا وجه پرداختی را در صورت اعتبار مدت زمان تعیین شده برای بازگشت و با توجه به شرایط و قوانین سفارش بازگشتی، به خریدار عودت خواهد داد.

لغو سفارش توسط خریدار:

در صورت لغو سفارش، پس از ارسال، از طرف خریدار، همکالا حق رد درخواست لغو سفارش را خواهد داشت. و قبل از ارسال امکان لغو سفارش از سوی فروشنده محفوظ و هزینه دریافتی به خریدار عودت داده خواهد شد.

هرگونه فعالیت خریدار در همکالا به منزله پذیرش شرایط استفاده از سایت می باشد و مسئولیت تخلفات، تخطی ها، عدم توجه به قوانین سایت، استفاده غیر متعارف و غیرمجاز از بخش ها و خدمات سایت و تبعات حاصله از این موارد برعهده شخص کاربر می باشد.

 

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فرایند عضویت، ثبت، ارسال و دریافت سفارش و خدمات پس از فروش شامل خدمات تعویض و رفع مشکلات احتمالی از طریق لینک های مرتبط در قسمت پایین صفحه اقدام نمائید.

طراحی سایت